Náš príbeh

K založeniu malej firmy nás viedla rodinná tradícia. Naša prababka bola vášnivá herbalistka a jej nadšenie nám zjavne vložila do vienka. I keď sa u nás, vďaka ideálnym podmienkam k pestovaniu rastlín v Dolnom Považí, tradovalo predovšetkým pestovanie koreňovej zeleniny a ovocia (starý otec bol vychýrený ovocinár a vinár), od detstva nás v rodinnom domčeku obklopovali rastlinky a bylinky rôzneho druhu. Sprvoti sme sa preto orientovali na výrobu čajov a rôznych „liguérov“ z nazbieraných rastliniek. Vždy sme však hľadali spôsob ako bylinky pretransformovať do každodenných kozmetických produktov. A tak sme sa najprv formou macerátov (výluhov) byliniek a výroby masážnych olejčekov dostali až k ich zakomponovaniu do mastičiek, gélov a rastlinných mydiel. Začali sme výrobou pre vlastnú spotrebu, mesiacmi testovania a hľadania ideálnych ingrediencií sme sa prepracovali k vlastnej receptúre, ktorá tvorí základ našich línií tak, ako ju spoznávate dnes. Naše ručne vyrobené produkty si rýchlo našli svoju komunitu a tak sme sa prepracovali od kuchynskej výroby až k nášmu vysnenému obchodíku.

Prečo práve Alba Flora?

Názov Alba Flora môžeme preložiť ako „biela kvetena“, čisté rastlinstvo, ktoré nás obklopuje v najbližšom okolí. A to je presne posolstvo, ktoré chceme svojím obchodíkom prinášať. Prírodné produkty, pri ktorých sú prvotné suroviny starostlivo vyberané a ktoré pochádzajú predovšetkým z nášho najbližšieho okolia, na ktoré je naše telo vďaka klimatickým podmienkam zvyknuté a s ktorým sa každodenne stretáva. Veríme totiž, že je dôležité nielen konzumovať produkty, ako je zelenina a ovocie z najbližšieho okolia, avšak rovnako dôležité je obklopovať sa aj ďalšími produktmi, ktoré sú nášmu telu čo najbližšie.

Uznajte, že je vždy rozdiel ochutnať paradajku vypestovanú na slniečku vo vlastnej záhrade ako tú dovezenú zo zahraničia. Samozrejme, nie všetky rastlinky sa dajú vypestovať v našich zemepisných šírkach (napríklad sibírsky lišajník, alebo v afrických púšťach rastúci Harpagofyt ležatý by ste v našich končinách len ťažko hľadali). Pre každý produkt však starostlivo vyberáme kombináciou receptúr, a to najlepšie tak, aby Vám naša kozmetika vždy prinášala ten najlepší úžitok.

Naše ciele

Náš cieľ sme preto vložili v prvom rade do samotného názvu. A že vznikol už pozorovaním nášho najbližšieho okolia nie je len náhoda – na našej záhradke pred domom nám totiž už dlhé roky rastie krásna magnólia, ktorá každoročne na jar rozkvitne obrovskými bielo-ružovými kvetmi, ktoré si poľahky všimnete keď budete k nám vchádzať.

životné prostredie

UDRŽATEĽNOSŤ
V Alba Flore, veríme, že záväzok ekologickej udržateľnosti by mal viesť v celej spoločnosti k zaisteniu ekologických systémov pozostávajúcich z rozmanitých procesov a produktov. Kvôli tomuto presvedčeniu sme celkovo vylúčili z našich produktov používanie palmového oleja, a to aj toho z udržateľného hospodárstva.

BALENIE
Vyznávame a plne sa stotožňujeme s filozofiou 3 hodnôt – redukovať, znovu použiť a recyklovať (tzv. „3 R“: reduce, reuse, recycle). Preto ju aplikujeme aj v našich obchodných postupoch a používame čo najviac recyklovaných a recyklovateľných materiálov. Naše mydlá a tuhé šampóny balíme do kompostovateľných obalov bez použitia plastu. Rovnako pri starostlivosti o pleť sa snažíme používať iba dózičky zo 100% recyklovaných PET fliaš, ktoré je možné znova použiť.

BIOLOGICKÁ ODBÚRATEĽNOSŤ
Naše výrobky sú skutočne biologicky odbúrateľné, nakoľko všetky naše prísady sú odvodené z prírody. Dokážu sa preto navrátiť prirodzene, hladko a neškodne bez zaťaženia životného prostredia. Radi sa pozeráme na naše prírodné produkty starostlivosti o pleť ako na vzťah so zemou či spoluprácu s prírodou.

OBNOVITEĽNOSŤ
Rovnako berieme ohľad aj na dopad na životné prostredie a stvorenia žijúce tu s nami. Snažíme sa preto používať obnoviteľné zdroje už pri výrobe produktov (slnečné kolektory), tak aj pri balení našich produktov v recyklovateľných či znovu použiteľných materiáloch.

ZDRAVIE
Alba Flora vznikla ako značka prírodnej starostlivosti o pleť, akejsi alternatívy šetrných výrobkov k pokožke. Naším cieľom je poskytnutie nekompromisnej alternatívy zákazníkom hľadajúcim produkty, ktoré sú v súlade s ich zdravým životným štýlom.

naše základné hodnoty

POCTIVOSŤ a KVALITA
Naše podnikanie je založené na poctivosti a kvalite. Sme totiž hlboko znepokojení tým, s akými všetkými látkami sa naša pokožka dostáva do kontaktu pri použití prostriedkov určených na jej „starostlivosť“. My preto starostlivo vyberáme len také základné zložky do našej kozmetiky, ktoré sú pre našu pokožku a okolie prospešné.

RODINA
Rodina je základom našej spoločnosti. To je miesto nášho prvotného impulzu, rozvoja i diskusií, a preto budeme aj naďalej rozvíjať naše produktové rady – pre našu rodinu, priateľov – pre Vás!

POROZUMENIE
Zákaznícky servis pre nás znamená niečo viac než len pozdrav a úsmev. Napĺňame totiž potreby našich zákazníkov. Vždy si Vás radi vypočujeme, pretože vieme, že len tak sa môžeme dopátrať k tomu, čo potrebujete a čo chcete dosiahnuť.

Preto nie je nezvyčajné, že nás nájdete diskutovať s našimi zákazníkmi na osobnej úrovni, pýtať sa rôzne otázky či analyzovať jednotlivé poznámky. Radi sa však s Vami spojíme aj telefonicky, prípadne nižšie uvedeným kontaktom. Preto sa na nás neváhajte obrátiť!

Prečo kozmetika Alba Flora?
  • Používame prírodné ingrediencie
  • Všetky naše produkty sú vyrobené od základu – nepoužívame vopred predpripravené mydlové ani krémové základy, vieme preto presne aké zložky do našich produktov dávame
  • Používame biologicky odbúrateľné a recyklované materiály
  • Naše produkty sú priateľské ku zvieratkám – nepožívame žiadne živočíšne zložky a tiež netestujeme výrobky na zvieratách
  • Nepoužívame palmový olej, čím vyjadrujeme naše zdesenie nad ničením dažďových pralesov v honbe za touto surovinou
  • Dodržiavame všetky štátne a európske pravidlá uvedenia kozmetiky na trh – vyrábame v hygienou schválenej prevádzke a naše výrobky sú všetky certifikované

Náš tím

Náš základný tím tvorí skvelý vzťah matky s dcérou, ktorý si predovšetkým ako dcéra píšuca tieto riadky nesmierne vážim. Rozloženie úloh v našej rodinke nám však umožňuje vytvorenie tejto manufaktúry, kde má každý jej člen svoje nenahraditeľné miesto. Okrem výroby jednotlivých výrobkov zabezpečujem aj ekonomický a právny základ fungovania firmy. Neoceniteľné rady však plynú od mojej maminy Danky, celý svoj kariérny život pracujúcej v zdravotníctve nielen s deťmi, ale aj osobami s kožnými či tráviacimi obtiažami. Ochranné krídla v oblasti chemického poradenstva nad nami rozprestiera môj brat Stano s mojou švagrinkou Aničkou (obaja disponujúci titulom PhD – v oblasti chémie + environmentalistiky). Môj priateľ Jakub nám následne pomáha so všetkým, čo sa týka IT a dizajnu, a verte mi, že ľahkú úlohu pri prevedení našich plánov do reality veru nemá. A zavŕšením celej našej rodinky je ocino Jano, zabezpečujúci technickú realizáciu mojich výmyslov 🙂

Spojením týchto znalostí a skúseností Vám preto s radosťou prinášame prírodnú kozmetiku a sme presvedčení, že každý si ju zamilujete rovnako ako my!