VLASOVÉ VODY A OLEJE

Vlasové vody a oleje – Hydroláty sú jedinečné dary prírody s jemným pôsobením, výnimočné nielen v starostlivosti o pleť, ale aj o vlasy. Obsahujú aktívne látky rastliny rozpustné vo vode. Podobne ako éterické oleje pomáhajú harmonizovať telo i myseľ.

Hydroláty a oleje sú čisto prírodné produkty bez chémie vynikajúce na ošetrovanie vlasovej pokožky a vlasov. Vlasová pokožka je po nich krásne svieža a hydratovaná.

Pri prvom použití vlasovej kozmetiky bez sulfátov a silikónov budete možno zaskočení nižšou penivosťou šampónu a vlasy možno nebude také jednoduché po kondicionéri rozčesať, ako ste boli doteraz zvyknutí. Nehádžte však flintu do žita a vydržte. Silikón sa postupne z vlasov vymyje a po štyroch týždňoch už uvidíte veľkú zmenu.

S týmto prerodom vedia vlasové vody a oleje veľmi pomôcť a to tým, že po umytí tuhým šampónom upravia pH pokožky. Skvelá vec je, že je možné hydroláty použiť priamo na pokožku bez ďalšej nutnosti riedenia. Vlasy sú po nich krásne hladké, lesklé a zdravé.

Prečo sú hydroláty vhodné v starostlivosti o pokožku a vlasy?
• Ľudská koža je prirodzene mierne kyslá a má hodnotu pH okolo 5,5.
• Po umytí tuhým šampónom sa pH pokožky posunie do zásaditej strany.
• Hydroláty sú mierne kyslé, väčšina hydrolátov má hodnotu pH medzi 4 až 6 – posunú pH pokožky naspäť do fyziologického rozmedzia, zároveň hydratujú, zregenerujú vlasový folikul a dodajú pokožke a vlasom množstvo bioaktívnych látok – fytonutrientov a znížia mastenie pokožky a vlasov.
• Hydrolátom môžete použiť na pokožku hlavy aj celú dĺžku vlasov – získajú zdravý lesk a osvieženie.

Počet zobrazených produktov: 9

Zobraziť: 48 / 96 / Všetko