Alba Flora / Alba Flora Blog / Ako vyrábame Natur olej

Ako vyrábame Natur olej

Do obrovskej fľaše po starej mame postupne zbierame bylinky a zalievame ich mandľovým a olivovým olejom lisovanými za studena, jojobovým olejom a babassu olejom bohatými na nenasýtené mastné kyseliny a prírodný vitamín E. Rastlinné oleje sú vynikajúcim rozpúšťadlom pre všetky liečivé a výživné látky, ktoré bylinky v sebe ukrývajú. Vytiahnu z bylín ich energiu, jarný vánok, slniečko.

Maceráty z bylín a kvetov si ľudia pripravujú už odpradávna. Rastliny svoju silu odovzdajú do oleja, ktorý z nich „vytiahne“ hojivé a liečivé fytolátky a my získame nádherné pleťové a telové oleje, ktoré vydržia minimálne do budúceho roka, kým vyrastú a zakvitnú nové bylinky. Silná energia a liečivé účinky rastlín vylúhované v oleji nás stimuluje a detoxikuje po celýnasledujúci rok. Bylinky nám pomáhajú získaťkrásnu pleť a vlasy, ale aj náladu a energiu. Bylinkový macerát krásne vonia a tým pôsobí aj na našu psychiku.

Zbierame medovku, voňavé kvety šalvie, materina dúšku, kvety orgovánu, mladé lístky brezy, rozkvitnutú alchemilku žltozelenú, kvitnúcu vňať zádušníka brečtanovitého, okvetné lístky ruže. Zbierať budeme do 24. júna, kedy vo svätojánsku noc nazbierame posledný čarodejný a magický ľubovník bodkovaný.

Svätojánska noc je noc spojená s letným slnovratom, kedy sú byliny na vrchole svojich síl a majú najsilnejšiu liečivú moc, ale aj najsilnejšie magické účinky v milostnej mágii. Dôležitým prvkom výroby oleja je aj svätojánske čarovanie, týkajúce sa predovšetkým zberu bylín. S mágiou lásky súvisí aj viera v „deväť bylín“, kvety natrhané v túto noc majú zvláštne kúzlo a moc a venček z nich zaistí vydajachtivej dievčine priazeň jej milého.

1 komentár

  • Článok príjemný pre oko a užitočný. Na iných stranách formátovanie textu niekedy volá do neba o pomstu. Keď vidím stenu textu, jednoducho odídem. Tu sú vhodné rozostupy a obsah. Určite sa sem budem pozerať častejšie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.