Alba Flora / Alba Flora Blog / Seriál 2. časť: PREČISTENIE ORGANIZMU PRI KOŽNÝCH OCHORENIACH

Seriál 2. časť: PREČISTENIE ORGANIZMU PRI KOŽNÝCH OCHORENIACH

Prečistenie organizmu vhodné pri atopickom ekzéme, alergii, psoriáze – dodržaním nasledujúcich pokynov spolu s bylinnou kúrou môže nastať prekvapivé zlepšenie vášho kožného nálezu.

    1. Znížte príjem cukrov – ľudské telo nie je prispôsobené príjmu toľkých cukrov, koľko obsahuje dnešná strava – pri ich zvýšenom príjme sa organizmus začne zakysľovať, aby vyrovnal pH. pH atopickej pokožky je iné, ako pH zdravej, preto akákoľvek zmena v pH organizmu sa u atopikov prejavízhoršením ekzému.
    2. Zvýšte príjem nenasýtených mastných kyselín – obsahujú látky nevyhnutne potrebné pre zdravú pokožku – ich nedostatok spôsobuje poruchy bariérovej funkcie, suchú, atopickú šupinatú kožu, zápaly, akné, psoriázu. Zvýšený diétny príjem nenasýtených mastných kyselín pôsobí na pokožku omladzujúco. „Kúzlo“ oleja z ľanového semiačka funguje u väčšiny ľudí. U tých, ktorých pokožka na tento olej adekvátne nezareaguje, je vhodné podávanie rybieho oleja.
    3. Užívajte čistiace bylinkové čaje, kvapky, sirupy.
    4. Starajte sa o svoju prirodzenú črevnú mikroflóru, ktorá je dôležitá pre fungovanie tela a príjem živín. Všeobecne u ľudí klesá obranyschopnosť organizmu v dôsledku životného stresu, nekvalitnej stravy a tým zhoršenie fungovania črevného systému. Pritom tu sa vstrebáva väčšina živín, z ktorých je vyživená i pokožka. Ak teda naše črevá nefungujú tak, ako majú, logicky nemôže byť v poriadku ani naša koža. Užívajte probiotiká.
    5. Antibiotiká užívajte len v tých najnevyhnutnejších prípadoch – zničia normálnu črevnú mikroflóru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.