Alba Flora / Alba Flora Blog / Seriál 6. časť: KÚPELE PRI CHRONICKÝCH KOŽNÝCH OCHORENIACH

Seriál 6. časť: KÚPELE PRI CHRONICKÝCH KOŽNÝCH OCHORENIACH

SUCHÉ EKZÉMY oplachujte v náleve zo sliznatých bylín, hlavne slezu lesného, zo semien ľanu siateho alebo chaluhy bublinatej: jednu vrchovatú lyžicu byliny prelejte 0,5 l vriacej vody, 20 minút vylúhujte a preceďte. Postihnuté miesta oplachujte 2-3x denne.

MOKVAVÉ EKZÉMY oplachujte v náleve z koreňa lopúcha väčšieho alebo kvetu nechtíka lekárskeho:
1 vrchovatú lyžicu sušenej rastliny prelejte 0,5 l vriacej vody, 15 minút vylúhujte a preceďte. Postihnuté miesta oplachujte 2x denne.

OVSENÝ KÚPEĽ pôsobí liečebne na rôzne kožné choroby. Do veľkého hrnca dajte ovsenú slamu ( pokiaľ ju nemáte, stačia ovsené vločky). Povarte 15 minút, 10 minút vylúhujte a preceďte do kúpeľa. Kúpeľ trvá 20 minút. Ovos podávajte aj vnútorne vo forme ovsených vločiek – obsahujú mnoho výživných látok, ktoré podporujú trávenie a tým sa zlepší aj stav kože.

PRI EKZÉMOCH NA RUKÁCH kúpte ruky v náleve z divoko rastúceho slezu alebo repíka lekárskeho.

REPÍK LEKÁRSKY A KAMILKY majú hojivé a ukľudňujúce účinky na kožu. Kúpeľ z repíka a kamiliek si pripravte tak, že 2 veľké hrste sušenej vňate dáte do 2 litrov vriacej vody, 10 minút povaríte, 10 minút necháte vylúhovať a precedíte do kúpeľa. Kúpeľ trvá 20 minút. 

KÚPEĽ Z OTRÚB ukľudňuje podráždenú pokožku a zmierňuje svrbenie. Hrsť otrúb prevarte s 1 l vody, nechajte prikryté vylúhovať 15 minút a pridajte do kúpeľa s teplotou 38⁰C. Kúpte sa obdeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.