Alba Flora / Alba Flora Blog / Seriál 8. časť: LIEČENIE CHRONICKÝCH KOŽNÝCH OCHORENÍ PRÍRODNOU CESTOU – LIEČBA BYLINKAMI, LIEČIVÝMI MYDLAMI A MASŤAMI

Seriál 8. časť: LIEČENIE CHRONICKÝCH KOŽNÝCH OCHORENÍ PRÍRODNOU CESTOU – LIEČBA BYLINKAMI, LIEČIVÝMI MYDLAMI A MASŤAMI

Prírodná liečba ekzému bylinkami je liečba zdĺhavá, náročná na čas – trvá aj niekoľko týždňov, kým sa prejaví jej efekt – no účinok je dlhodobý a pri ďalšom občasnom premastení pokožky bylinkovými masťami aj stály.

  • ak je ekzém veľmi živý a svrbivý – spočiatku je najvhodnejšie oplachovať ho nálevom zo slezu, ľanových semien, chaluhy bublinatej, nechtíka, lopúcha, repíka, kamiliek, prípadne nálevu z ovsa alebo otrúb.

Základné odporúčanie pre prírodnú liečbu ekzémov:

  • začať najskôr premasťovať bylínkovou masťou – kým je pokožka najsuchšia, popraskaná a boľavá,
  • po niekoľkých dňoch je možné prejsť na umývanie liečivým mydlom, ktoré pokožku
    – dezinfikuje, vysáva z nej toxíny
    – tým že je vysoko pretučnené liečivými rastlinnými olejmi a maslami zároveň ju premasťuje
    – prirodzeným obsahom glycerínu ju hydratuje – zvlhčuje
    – prídavnými látkami – bahnom, soľou, ovsom, kozím mliekom, medom, hodvábom, liečivými bylinnými púdrami, prírodnými živicami, rašelinou – vyživuje a čistí
    – a liečivými esenciálnymi olejmi lieči • naďalej ošetrovať bylinkovou masťou 2 – 3 x denne,
  • keď bude trocha pokožka trochu zahojená a nebude popraskaná, pridať bylinkový krém – je to krém zarobený z maste a krémového základu, ktorý tiež ako ostatné naše produkty neobsahuje žiadne ropné deriváty ani konzervanty, ktoré by pôsobili iritačne – nie je už taký mastný ako masť – treba ním ošetrovať suchú kožu opakovane celý deň,
  • • na všetko treba trpezlivosť, nepôjde to tak rýchlo, ako s kortikoidmi, je to prírodná bylinná liečba, ktorá potrebuje svoj čas.

Druhú skupinu prípravkov na ekzémy tvoria Natur krém a Natur masť
– tieto naše výrobky obsahujú aj bylinky, ktoré majú podobný účinok ako kortikoidy – ale sú to byliny bez nežiaducich vedľajších účinkov na imunitný systém
– odporúčame ich až vtedy, ak účinok prvej skupiny nie je dostatočný

  • veľmi dôležitá je aj vnútorná liečba a očista čajmi, bylinnými tinktúrami, sirupmi a medecínkami
  • potrebné je upraviť stravovací režim a diétu
  • 2x do roka je vhodná detoxikačná kúra na prečistenie obličiek, pečene a lymfatického systému.

NA ZÁVER JEDNO ZAMYSLENIE – prečo je extrémne suchá pokožka, ekzémy a dermatitídy fenoménom súčasnej doby?
V minulých dobách ľudia používali doma varené mydlá a nemali toľko ekzémov ako dnes. Keby mydlá škodili, neprejavilo by sa to už dávno v dobách minulých na našich predkoch?
Dnes sa hovorí o prekyslení organizmu – prekyslenie sa pomerne často prejavuje na koži prostredníctvom ekzému. S tým však úzko súvisí aj starostlivosť o pokožku. Viac a viac je potom v súvislosti s prekyslením organizmu počuť o najrôznejších zásaditých kúpeľoch – v epsomskej, morskej, magnéziovej alebo himalájskej soli a v neposlednom rade o prírodných mydlách, ktoré sú zásadité a jemne posúvajú pH smerom hore. Oveľa spornejšia je otázka chemických a agresívnych umývacích tenzidov, tzv. peniacich látok, pri ktorých je vo väčšine prípadov udávaná hodnota pH 5,5.

ČO JE TEDA LEPŠIE PRE NAŠU POKOŽKU?
Používať síce pH neutrálne prípravky s obsahom nešetrných umývacích tenzidov, ktoré síce pokožku nevychyľujú do mierne zásaditého pH, ale ju iritujú a alergizujú, alebo radšej používať 100% prírodné mydlo, ktoré síce na krátku dobu niekoľkých minút posunie pH pokožky do zásaditej strany, ale zato neobsahuje v sebe žiadne nebezpečné penidlá – tenzidy, ktoré by ju zbytočne dráždili, vysušovali a agresívnym spôsobom narúšali sebum – prirodzený kožný maz?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a platia zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky spoločnosti Google.